Już samo pieczenie pierniczków to frajda. Ale nie zapomnijmy o dekorowaniuJ Najlepszym przyjacielem rodzica jest w tym momencie Dr. Oetker – ogólnodostępne są lukrowe pisaki, i posypki. Kupcie kilka rodzaii i pokażcie Dzieciakom, że dekorowanie to super zabawa.

Można lukrować „jak popadnie“ lub misternie układać wzorki. Jeśli przed pieczeniem zrobimy w pierniczku dziurkę za pomocą słomki to możemy potem pięknie ozdobione ciasteczko powiesić na choince jak ozdobę (wspaniale wtedy pachnie).

Rada 1: zamiast kupować saszetki z lukrem łatwo można zrobić go samemu: wystarczy do cukru pudru dodać sok z ćwiartki cytryny i zamieszaćJ co do pisaków lukrowych – kupcie pisaki; próbowałam kiedyś ozdabiać pierniczki własnym lukrem przy pomocy pisaka cukierniczego. Zabawa nie warta swojej ceny i bałaganu.

Rada 2: przed dekorowaniem wyłóżmy stół brązowym papierem (arkusz 1,20pln). Nie będzie szkoda kiedy zabrudzi się lukrem i łatwo się sprząta – wystarczy zwinąć. Warto tez dekorować na papierowych talerzykach – można na nich zostawić pierniczki do wyschnięcia i nie martwić się jak zeskrobiemy ozdoby z porcelanyJ