Animals to prosta gra adresowana do najmłodszych, która przybliży naszemu dziecku świat zwierząt na wiele sposobów. Zwierzęta to chyba jeden z podstawowych tematów omawianych w przedszkolu i szkole podstawowej, nie mówiąc już o książeczkach i filmach dla dzieci. Nie dziwi więc powstanie gdy, dzięki której maluch pozna wygląd, nazwy i dźwięki różnych zwierząt.

Te, co skaczą i fruwają

Gra podzielona jest na bloki tematyczne, a zwierzęta pogrupowano według kategorii „dom”, „farma”, „morze” i tak dalej. Ogólnie mamy ich osiem, ale połowa z nich w wersji darmowej jest zablokowana i za dostęp trzeba dodatkowo zapłacić. Na szczęście w tym wypadku już wersja darmowa zapewnia całkiem sporą zawartość, bowiem do każdego bloku należy 9 zwierzątek.

Jak to działa

W trakcie korzystania z aplikacji na ekranie wyświetla się rysunkowy portret zwierzęcia wraz z podpisem (producent szczyci się, że gra dostępna jest w 15 wersjach językowych, jednak brak wśród nich polskiego). Po kliknięciu, usłyszymy nagrany dźwięk: szczekanie, miauczenie i tak dalej (wyjątkiem są tu oczywiście stworzenia podmorskie). „Animals” oferuje przeglądanie zwierząt pojedynczo lub w grupach (przerzuca się je za pomocą czytelnych strzałek).

Sprawdź swoją wiedzę

Po zapoznaniu się z materiałem dydaktycznym, przychodzi czas na quiz: w jego najłatwiejszej wersji, na ekranie wyświetlają się dwa zwierzątka, a gra prosi o wskazanie np. kota czy papugi. Quizu nie można przegrać, co dla malucha z pewnością będzie plusem: gra pozwala próbować bez końca, by w razie pomyłek w końcu wskazać właściwy rysunek. Z czasem poziom trudności rośnie i musimy wybierać spośród trzech, czterech i pięciu zwierzaków.

Do tego, „Animals” oferuje również klasyczną grę w „memo” — odkrywanie par obrazków umieszczonych na kartach. Bohaterami rozgrywki są oczywiście poznane wcześniej zwierzęta, dzięki czemu dziecko nie tylko utrwala ich znajomość, ale również ćwiczy pamięć.

Gry odbywają się w ramach bloków tematycznych, ale dla utrudnienia można również pomieszać zwierzęta z różnych grup, co sprawia, że rozgrywka jest jeszcze ciekawsza.

Oprawa graficzna gry

Bardzo przyjemnym akcentem w grze jest grafika. Nie męczy oka, a z drugiej strony jest przyjemna i bajkowa. W „Animals” zamiast prawdziwych zdjęć zwierząt użyto ich rysunkowych animacji, co na pewno spodoba się dziecku. Co więcej, elementy w grze są duże i wyraźne, więc nawet mały, nieporadny nieco palec nie będzie miał problemu z trafieniem w ekran. Wyjątkiem są przyciski sklepu i ustawień, które z racji swojej funkcji przeznaczone są dla rodziców — tu kliknięcie jest trudniejsze i wiąże się np. z przytrzymaniem przycisku przez kilka sekund.

Również muzyka jest przystosowana do małego odbiorcy — wesoła i miła dla ucha, choć niestety nieco powtarzalna.

Podsumowanie

„Animals” to świetna produkcja dla dzieci, które bez wyjątku powinny orientować się w świecie fauny. Największym plusem jest możliwość odtworzenia naturalnych dźwięków zwierząt, choć gry pamięciowe również zasługują na pochwałę. Całość składa się na obraz dobrze zrealizowanej aplikacji, którą bez obaw można przekazać swoim pociechom.

Screeny z gry na telefonie

Linki do pobrania darmowej gry na telefon dla dzieci „Animal Sounds”: Android, iOS.